Александрова гора

300

Пам’ятки в Александрова гора, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Александрова гора, екскурсовод, замовити екскурсію,

Вперше про Александрової горі заговорили в VII столітті. Тоді територію біля підніжжя пагорба займали фінно-угорські племена. Вони тут жили, тримали худобу і вирощували пшеницю. На горі люди відзначали свято на честь бога Ярило. Тому в історії збереглися дані, що раніше гору називали Ярилина лисина чи Лиса гора.

Серед істориків існує думка, що пагорб зовсім не природного походження. Є версія, що її зробив Олександр Невський для своїх військових тренувань, коли жив у цих краях. Так це чи ні, залишається тільки припускати. У XIII столітті князь поставив на горі монастир, який проіснував 300 років. На сьогоднішній день археологи знайшли не всі останки від обителі.

Ще є дуже цікавий факт, а точніше народна прикмета. Якщо жінка не може довго завагітніти, то їй потрібно забратися на Александрову гору і скотитися з неї голяка на попі. Після цього у неї точно з’явиться малюк.