Альтанка-ротонда у сквері ім. Леніна

504

Пам’ятки в Альтанка-ротонда у сквері ім. Леніна, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Альтанка-ротонда у сквері ім. Леніна, екскурсовод, замовити екскурсію,

  • Дивитися фотографії:
  • регіону 160

Тут ще нікого не було, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

У сквері імені Леніна на центральній вулиці Оренбурга встановлена старовинна альтанка – ротонда. Альтанки подібної архітектури були звичайною прикрасою садово-паркових ансамблів епохи класицизму. Оренбурзька ротонда відповідає класичним канонам цього витонченого архітектурного стилю – десять білосніжних колон з доричними капітелями встановлені на круглому піднесеному підставі. Альтанка перекрита невеликим куполом. У центрі альтанки був встановлений невеликий фонтан, прикрашений скульптурою Амура, на жаль не зберігся.

Ротонда була зведена в 1837 році при губернаторі П. К. Ессені до приїзду в Оренбург майбутнього імператора Олександра II. Автором проекту, ймовірно, був архітектор Алфєєв. Спочатку альтанка розташовувалася в Зауральной гаю, де було влаштовано парк, прокладені доріжки, грав оркестр, а по святах влаштовувалися феєрверки. В кінці XIX століття альтанку перенесли в Олександрівський сквер (нині сквер ім. Леніна).

Сьогодні у відреставрованій ротонди, на місці втраченого фонтану, встановлена скульптурна композиція, що зображує дівчину з глечиком і дитини, раніше прикрашала інший оренбурзький фонтан.