Андріївська каплиця в Святогірському державному історико-архітектурному заповіднику

629

Пам’ятки в Андріївська каплиця в Святогірському державному історико-архітектурному заповіднику, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Андріївська каплиця в Святогірському державному історико-архітектурному заповіднику, екскурсовод, замовити екскурсію,

  • Дивитися фотографії:
  • регіону 595

Тут ще нікого не було, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Андріївська каплиця знаходиться на території Святогірського державного історико-архітектурного заповідника. Ця пам’ятка занесена до списку пам’яток архітектури національного значення.

Каплиця Святого Андрія Первозванного має другу назву – Верхній павільйон для паломників, середини XIX століття. Вона знаходиться в стороні, ближче до сходу, від Нікольського храму. Каплиця на крейдяній скелі, на висоті понад 141 метра над рівнем моря.

Андріївська каплиця була зведена в XIX столітті, середині 50-х років. Відкриття приурочили до повторного, вторинного відкриття монастиря в 1844 році. Зовні каплиця виглядає як крита альтанка, споруджена з нетесаного каменю-пісковику, який складний у величезні стовпи. Внутрішні грані стовпів витесані і утворюють наскрізні отвори у вигляді арок. Над синоптичним антаблементом встановлена вальцева дах, що завершується хрестом.

До каплиці прилягає оглядовий майданчик, завдяки якій можна побачити чудову панораму. В каплиці відсутня вівтар, а призначена вона для молебню. У 1922 році монастир був закритий, а каплиця втратила завершальний хрест, вальцьові дах і старовинних зображень живопису. Каплиця Андрія Первозданного була реставрована в 1988-1989 роках.