Богоявленський кафедральний собор

296

Пам’ятки в Богоявленський кафедральний собор, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Богоявленський кафедральний собор, екскурсовод, замовити екскурсію,

Величезне значення собору для Томської землі полягає в тому, що саме тут у 1804 році було оголошено створення Томської губернії — незважаючи на те, що будівництво храму тоді ще не було завершено.

В соборі зберігається частка мощей святого великомученика і цілителя Пантелеімона, доставлена сюди в 2001 році Преосвященним Ростиславом, Єпископом Томським та Асиновским з Московської Патріархії. Також серед святинь храму — мощі апостолів Андрія Первозванного і Філіпа, великомучениць Варвари і Анастасії Узорішительниці, князів Олександра Невського і Димитрія Углицького. А до розп’яття, що висить на вівтарі храму, прикріплена частинка хреста, яким був розп’ятий Ісус Христос. Особливим шануванням користується ікона Божої Матері «Невипивана чаша», якою приходять поклонитися не тільки місцеві городяни, але і прочани з інших міст.

Собор знаходиться в заповідній історико-культурному районі «Піски».