Будинок Борщова

157

Пам’ятки в Будинок Борщова, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Будинок Борщова, екскурсовод, замовити екскурсію,

Будинок Борщова знаходиться в місті Кострома, Росія, і розташований в одному з історичних районів міста,на Сусанінской площі. Це пам’ятник архітектури епохи класицизму, одна з найбільших садиб у місті першій чверті XIX століття. Особняк побудований в 1924 році за проектом архітектора Н.І. Метліна і входить в ансамбль цивільної архітектури Сусанінской площі, поряд з Пожежною каланчею і Гауптвахтою.

Величний зовнішній вигляд і розміри будівлі вражають – здається, що перед очима громадська будівля, а не приватний будинок.На початку XIX століття тут була стара садиба з дерев’яними будинками генерал-лейтенанта С. с. Борщова, учасника війни 1812 року. У 1847 році будинок згорів, і в недобудованому вигляді, спадкоємці Борщова продали його купцеві Первушину.Він збудував чудовий будинок і влаштував у ньому готель «Лондон». І тільки у 1870 році, місто викупив цей будинок разом з ділянкою і переобладнав його для окружного суду.

Цікаво, що коли особняк будувався, то архітектурні особливості його головного фасаду були продиктовані тим, що маєток знаходився в глибині площі і сприймався з великої відстані. Вирішено було зробити акцент на фасадній частині і восьмиколонний портик чудово підходив для цієї мети.Весь художній вигляд будівлі складає архітектурний ансамбль з Пожежної каланчей, ошатною Гауптвахтою і губернськими Присутственными місцями, розташованими поруч, і пов’язує всі будівлі в єдине ціле.