Будинок купця Шарова

285

Пам’ятки в Будинок купця Шарова, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Будинок купця Шарова, екскурсовод, замовити екскурсію,

  • Дивитися фотографії:
  • туристів 2
  • регіону 25 993

Тут ще нікого не було, додайте фотографію першим!

Будинок купця Шарова знаходиться на перетині трьох вулиць Санкт-Петербурга — Набережній річки Фонтанки, Невського проспекту і Караванної вулиці. Він був побудований в 1806 році в стилі суворого класицизму для купця П. Шарова.

На другому поверсі триповерхової будівлі розташовувалася найстаріша аптека Санкт-Петербурга. У 1877-1878 роках колишній будинок Шарова, за наказом нового домовласника П. І. Лихачова, був перебудований в еклектичному стилі і навіть обзавівся двома додатковими поверхами. Тоді ж в будівлі розташувався готель «Париж».

За час свого існування Будинок купця Шарова тут було багато культурних закладів міста. Так, у XIX столітті будинок був зайнятий музичним видавництвом «Бессель і Ко», де бував Петро Ілліч Чайковський. В довоєнні роки на першому поверсі будівлі розташовувався Будинок дитячої та юнацької книги, а пізніше — Книгарня письменників. Сьогодні в Будинку купця Шарова тут знаходиться «грецька» таверна.