Будинок-музей Шевченка Т. Р.

163

Пам’ятки в Будинок-музей Шевченка Т. Р., фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Будинок-музей Шевченка Т. Р., екскурсовод, замовити екскурсію,

Будинок-музей Т. Г. Шевченка, розташований в столиці України, місті Київ. Це один з 3 музеїв Шевченка в Києві. Місце відтворює атмосферу 1846-1847 року, в той час як автор проживав у Києві, до самого його арешту.

Будинок є раритетом забудови Києва XIX століття. Він був побудований в 1835 році, і зміг збережеться і по наші дні. Тільки цим будинок вже є унікальним. Вулиця, на якій жив автор, називалася Козячим болотом. Шевченко оселився тут у секретаря коледжу В. Житницького, того самого навчального закладу, в яке планував вступати майбутній Кобзар.

Після арешту Шевченка, через деякий час, будинок занепав, і його віддали під житло. Але за клопотанням художника Ст. Кричевського, будинок було відреставровано. Сам художник зайнявся оформленням і проектом музею в будинку. У підсумку 10 листопада 1928 року музей був відкритий. Далі, аж до 1941 року музей поповнювався роботами українських художників. У воєнні роки музей постраждав, але так і не був зруйнований.

Сучасна колекція музею була розроблена в 1990 році, і не містить зайвого лоску, а також ідеологічних штампів, які пов’язані з персоною Шевченка. Поруч з музеєм розташувався «Вишневий садок», єдиний садок того часу, який зберігся в центрі міста. В самому будинку виставлені деякі експонати автора, а так само відтворена його майстерня.