Будинок Шаміля

351

Пам’ятки в Будинок Шаміля, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Будинок Шаміля, екскурсовод, замовити екскурсію,

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Архітектура, пам’ятники
>

Будинок Шаміля — будівля, розташована в історичному центрі Казані. Це чудовий пам’ятник архітектури, виконаний в еклектичному стилі – одна з найяскравіших архітектурних пам’яток Старо-Татарській слободи. Фасад Будинку Шаміля спроектований у вигляді середньовічного замку, прикрашено численними декоративними елементами, поєднуються з національними архітектурними традиціями.

Первісна будівля, побудована в середині XIX століття і належав родині імама Шаміля, серйозно постраждала в результаті пожежі 1902 року. Незабаром почалися роботи по перебудові будинку, які очолили відомі архітектори Р. Б. Руш і Ф. В. Амлонг. Вони створили прекрасний фасад, прикрашений нависає над входом еркером, а верхню частину будівлі прикрасили численними шпилями. Загальна стилістика будівлі виконана в традиціях середньовічної європейської архітектури, з елементами національного модерну.

У 1919 році будинок був вилучений, як і все майно тодішнього власника – комерсанта Валіулли Ібрагімова. Аж до 1981 року він вважався житловим, а в 1986 році в Будинку Шаміля відкрився Літературний музей Габдулли Тукая.