Будинок Вагнера

429

Пам’ятки в Будинок Вагнера, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Будинок Вагнера, екскурсовод, замовити екскурсію,

  • Дивитися фотографії:
  • регіону 1 267

Тут ще нікого не було, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

У 1818 році в культурному житті молодої Одеси сталася подія виняткової важливості — відкриття Рішельєвського ліцею. Там побувало чимало відомих людей: А. С. Пушкін, доктор Арендт, Гоголь, Адам Міцкевич, Микола I і граф Михайло Семенович Воронцов.

Тоді ліцей розташувався в збережених нині довгих двоповерхових будівлях. Його споруда остаточно утворила комплекс будівель, до якої пізніше добудували будинок №14, що простягнувся від Дерибасівської до Ланжеронівській, по всій довжині кварталу. Зараз цей будинок іменується не інакше як будинок Вагнера.

Справа в тому, що незабаром ліцей переселився в нову будівлю на Дворянській, 2. У зв’язку з цим був проведений обмін: старі ліцейські будівлі були віддані одеського купця Вільяму Вагнеру, а той у свою чергу подарував ліцею свою готель “Європейська”. Отримавши цей будинок, новий власник перевів свій “Англійська магазин” на нове місце. Незважаючи на назву, там можна було придбати найрізноманітніші товари, і не тільки з Англії.

Конкурувати з цим відомим на всю Одесу підприємцем було абсолютно неможливо. Магазин процвітав. І тільки час змогло зупинити діяльність будинку Вагнера, назавжди зробивши його частиною історії.