Бзыбское ущелині

291

Пам’ятки в Бзыбское ущелині, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Бзыбское ущелині, екскурсовод, замовити екскурсію,

Бзыбское ущелині знаходиться в Гагрском районі республіки Абхазія. Воно лежить на шляху багатьох туристичних маршрутів, будь то поїздка до озера Велика Ріца або Гегскому водоспаду або рафтинг на річці Бзибь, і є унікальним природним пам’ятником. Ущелині заворожує своєю красою багатьох туристів, змушуючи їх повертатися в це місце знову і знову.

На скельному підставі ущелини можна побачити руїни, що залишилися від Бзыбской фортеці, що збереглися фрагменти стін, чотирикутних веж, фортечних воріт і руїн храму.

Фортеця займала площу 7.000 квадратних метрів, коли вона була частиною оборонних споруд Бзыпского ущелини і займала ключову позицію. Прохід в ущелину і на стародавній прибережний шлях контролювався саме цією фортецею. Трохи далі, на лівому схилі, перебувають стіни, висота яких в деяких місцях досягає восьми метрів – це збереглися до наших днів фрагменти сторожової фортеці Хасан-Абаа.

Сучасна історія ущелини відноситься до 1930-х років, коли почалося будівництво дороги, що веде до озера Ріца. Дорога проходила по вирубаним у вапнякових відкладах тунелях і карнизів, у місцях, де річка щільно проходить до прямовисних скель. Недалеко від ущелини музей, присвячений дерев’яній скульптурі.