Дарьяльский монастир

455

Пам’ятки в Дарьяльский монастир, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Дарьяльский монастир, екскурсовод, замовити екскурсію,

  • Дивитися фотографії:
  • регіону 805

Тут ще нікого не було, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Серед дивовижної природи, на висоті 2 170 метрів біля підніжжя гори Казбег розташовується приголомшливий найдавніший духовний центр Грузії — Дарьяльский монастир.

Згідно з переказами, пастухам явилася Пресвята Богородиця і наказала побудувати на цьому місці храм. Люди послухалися і почали його зведення, але при завершенні будівництва не вистачило каменів. Одного разу, прокинувшись вранці, будівельники побачили повністю завершений храм. За іншою версією на місце будівництво храму «вказав» чорний ворон, кинув кістку на вершині гори.

Археологи припускають, що зведення храму здійснювалося під керівництвом Імеретинського, Кахетинського і Картлинского царів, як символ поширення православ’я в гірській Грузії. Орієнтовно споруда відноситься до X століття, про це свідчить характерні архітектурні форми і тонкий орнамент на камені. Усередині храму знаходиться красивий іконостас VI століття із зображенням святої рівноапостольної Ніни. Літопис храму свідчить про зберігання духовних цінностей Грузії в момент навали персів. Ченці зберігали частинки Цвяха і животворящого Хреста, на якому був розп’ятий Спаситель, Хреста святої рівноапостольної Ніни.