Дидинский тунель

511

Пам’ятки в Дидинский тунель, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Дидинский тунель, екскурсовод, замовити екскурсію,

Приблизно в 60 кілометрах на захід від Єкатеринбурга розташоване одне дуже незвичайна і унікальна в своєму роді місце – величезний занедбаний залізничний тунель. Так званий, Дидинский тунель, розташований неподалік від перегону Дидино, у свою чергу, отримав найменування за назвою практично спорожнілій села. Зараз це фактично занедбане місце, але ще кілька десятиліть тому життя в цих краях била ключем.

Дидинский тунель був побудований в 1918 році, і в роки громадянської війни мав величезне стратегічне значення, оскільки саме через нього проходили відступали в Східну Сибір ешелони адмірала Колчака. Почасти тому згодом з’явилось безліч легенд про незчисленні багатства Уряду Колчака, захованих десь в цьому районі.

Протяжність тунелю становить приблизно 1123 метра при ширині більше 4,5 метрів і висоті 6 метрів. Уздовж всього тунелю йдуть два дренажних жолоби, також побудовані в 1918 році. Крім того, в центральній частині Дидинского тунелю знаходиться виходить на поверхню вентиляційна шахта, глибина якої не перевищує 50 метрів. В’їзні портали оформлені у вигляді досить мальовничих фортечних башт з бійницями і зубцями при вигляді яких мимоволі виникає відчуття захоплення вправним майстрам, вручну створив це пишність. Останній поїзд пройшов по Дидинскому тунелю в грудні 1995 року, і в наші дні він став найцікавішим туристичним об’єктом, що привертає величезну кількість любителів екстремального туризму.