Долина гейзерів

472

Пам’ятки в Долина гейзерів, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Долина гейзерів, екскурсовод, замовити екскурсію,

Долина гейзерів – одне з найбільших скупчень гейзерів у світі і єдине в Євразії. Знаходиться на території Кроноцького державного природного біосферного заповідника, який включений в список об’єктів Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО.

Тут знаходиться близько 20 великих гейзерів і безліч гарячих джерел. Долина гейзерів відкрита в 1941 році співробітниками Кроноцького заповідника геологом Тетяною Устиновою і спостерігачем Анисифором Крупениным. З 1991 року Долина гейзерів відкрита для відвідувань туристами.

Особливу привабливість для спостереження викликає гейзер Велетень, викидає стовп води на висоту до 30 метрів, а клуби пари на висоти до 300 метрів і вище. Гейзери, фумароли, термальні і мінеральні «пульсуючі» джерела, а також цілі каскади невеликих водоспадів являють собою феномен глобального масштабу. Подібні природні явища в такій значній концентрації зустрічаються ще лише в 3 точках планети: Ісландія, Національний парк Йеллоустоун (США), Північний острів Нової Зеландії.

Долина гейзерів серйозно постраждала від зсуву 3 червня 2007 року. Близько половини гейзерів були завалені уламковій лавиною і затоплені подпрудным озером. Тим не менш, Долина жива і раніше представляє величезний інтерес для вчених і туристів. Однак останнім потрапити туди не так просто через важкодоступність і заповідного режиму.