Грифони на Університетській набережній

522

Пам’ятки в Грифони на Університетській набережній, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Грифони на Університетській набережній, екскурсовод, замовити екскурсію,

Грифони на Університетській набережній – це чотири скульптури міфологічних істот з тулубом і головою лева і крилами орла, розташовані на Василівському острові, навпроти будівлі Академії мистецтв, майже y самої води на невеликий гранітної пристані. Фігури грифонів були відлиті з бронзи в 1834 році за моделями П. П. Рік. В кінці ХІХ століття оригінальні скульптури були втрачені.

Науковий співробітник реставраційних майстерень В. Р. Блек, працюючи в бібліотеці Академії мистецтв, виявив літографію картини М. H. Воробйова, на якій були чітко видні втрачені грифони. Було прийнято рішення відтворити історичні скульптури. Нові грифони були відлиті в майстерні Академії мистецтв за моделями Р. Ф. Циганкова. Авторами проекту виступили архітектори В. H. Бенуа і А. E. Поляків. І тепер ми знову можемо милуватися творіннями П. П. Рік, як і раніше прикрашають Університетське набережну.