Храм Архангела Михаїла в Тропареве

417

Пам’ятки в Храм Архангела Михаїла в Тропареве, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Храм Архангела Михаїла в Тропареве, екскурсовод, замовити екскурсію,

  • Дивитися фотографії:
  • туристів 3
  • регіону 42 207

Православний храм Архангела Михаїла був побудований в 1693-1694 роках на місці, де колись стояв дерев’яний собор Чуда Архістратига Михаїла. Релігійне будова своєю красою приваблювало багатьох режисерів. Його зобразив Ельдар Рязанов у своїй комедії «Іронія долі, або З легким паром», а ще раніше храм миготів в італійському кінофільмі «Соняшники».

Будівля будувалося на гроші, надані Новодевичьим монастирем, який володів усіма землями села Тропарево. За деякими відомостями, автором проекту був Осип Старцев, що зводив і Новодівочий монастир. У 1939 році храм закрили, його розорили, а дзвони скинули. У 60-х роках він став складом декорацій «Мосфільму». Згодом храм відновили, в лютому 1989 року його освятили.

Тут знаходиться цінна ікона Анни Кашинской, дружини великого князя Михайла Ярославича, а також ікона Божої Матері «Невипивана Чаша» та ікона святого Миколая Чудотворця.