Іоанно-Предтечев монастир

397

Пам’ятки в Іоанно-Предтечев монастир, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Іоанно-Предтечев монастир, екскурсовод, замовити екскурсію,

Іоанно-Предтечев монастир у Вязьмі розташовується на північно-західній околиці міста і є одним з найстаріших на Смоленській землі православних монастирів. Заснував цю обитель в 1536 році Преподобний Герасим Болдинский. Інші історичні джерела свідчать, що преподобний Герасим Болдинский отримав благословення і грамоту митрополита Макарія , а дозвіл на будівництво монастиря у самого царя Івана IV у 1542 році.

Спочатку в місті був поставлений дерев’яний храм в ім’я Іоанна Предтечі, тому обитель отримала назву – Іоанно-Предтечев Вяземський чоловічий монастир. У 1566 році монастир відвідав цар Іван Грозний, а в 1598 році в обителі зупинявся Борис Годунов, коли прямував до Смоленська.

На початку XVII століття польсько-литовські загони неодноразово захоплювали обитель, убивали ченців, грабували і палили храми і будівлі. Під час польсько-литовських воєн монастир був розорений. І тільки після приєднання Вязьми до Московському державі монастир відновили, дерев’яні будівлі замінили кам’яними. У важкий голодний 1602 р. Іоанно – Предтеченський монастир відкрив притулок для знедолених людей і багатьох врятував від голодної смерті.

Після революції монастир зазнав руйнування, церкви були закриті, але в 1990-і роки стали проводити реставраційні роботи. В даний час монастир діє.