Кафедральний собор Верони

309

Пам’ятки в Кафедральний собор Верони, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Кафедральний собор Верони, екскурсовод, замовити екскурсію,

  • Дивитися фотографії:
  • туристів 3
  • регіону 1 878

Кафедральний собор є одним з найбільших храмів Верони і місцем, де розташована кафедра єпископа міста. Історія цього храму, який був зразком романського стилю, сягає своїм корінням у першу половину XII століття, а в 1187 році храм був освячений. Масштабні будівельні роботи проводилися в середині XV століття, коли собор набув позднеготический вигляд за рахунок надбудови і розширення внутрішнього об’єму.

До наших днів збереглися деякі елементи первісного романського стилю – це вхідний портал з портиком на спираються на грифонів з крилами кручених колонах. Його автором був майстром Ніколо, оформив також один із вхідних прорізів базиліки Сан-Дзено Маджоре. У люнеті над входом поміщено скульптурне зображення Богоматері, а сам портал декоровано скульптурами пророків зі Старого Завіту, сценами полювання і мініатюрними скульптурами лицарів Роланда і Олів’є з епосу епохи Каролінгів.

Кафедральний собор тринефний, декор його внутрішніх приміщень виконаний в готичному стилі, найбільш виразними елементами якого є колони з добувається у Вероні червоного мармуру, аркади зі стрілчастим завершенням, хрестові склепіння з золоченими зірками на синьому тлі. Тут же знаходяться видатні твори мистецтва, серед яких фреска руки Тиціана “Вознесіння Діви Марії”, написана ним у середині 30-х років XVI століття.