Камінь підстави Томська

426

Пам’ятки в Камінь підстави Томська, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Камінь підстави Томська, екскурсовод, замовити екскурсію,

  • Дивитися фотографії:
  • туристів 2
  • регіону 431

Тут ще нікого не було, додайте фотографію першим!

Символом старого Томська є камінь-пам’ятник, який був споруджений на честь заснування міста. І Томськ – один з тих небагатьох міст, який прекрасно знає місце, де був заснований.

Вглиб століть веде нас закладка Томська. Територію нинішнього міста в 1603 р. заселяли эуштинские татари. Їх князец відправився в Москву, і, діставшись лише через пів року, попросив царя Бориса Годунова побудувати на эуштинской землі російське місто і прийняти їх у російське підданство. Цар прийняв челобитье Тояна, і в березні 1604 року був відданий наказ про побудову Томського міста та приведення у російське підданство князя Тояна. На височині, яку пізніше назвали «Восресенская гора», було обрано місце для фортеці. Крутизна її укосів, що примикала до основи велике болото, і хороший огляд долин річок Ушайки і Томі забезпечували дуже надійний захист міста від нападів.

І, для того, щоб зберегти в пам’яті нащадків місце заснування міста Томська, був встановлений камінь-пам’ятник. На ньому закріплена невелика мармурова табличка, напис на якій свідчить: «На цьому самаму місці в 1604 році було засновано місто Томськ …»