Каплиця Пятницького колодязя

148

Пам’ятки в Каплиця П’ятницького колодязя, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Каплиця П’ятницького колодязя, екскурсовод, замовити екскурсію,

  • Дивитися фотографії:
  • туристів 3
  • регіону 1 501

Каплиця П’ятницького колодязя збудована над джерелом. Колись вона була частиною єдиного ансамблю Троїцького монастиря (хоч і перебувала за його стінами). В наші дні будова відірвали від древніх стін монастиря проїжджою дорогою.

Цю каплицю завжди сприймають як загадкове і оповите таємницями будова. Немає точної інформації, коли вона була побудована (імовірно, на рубежі 17 і 18 століть), ніде не зафіксовано, що з будівлею відбувалося з плином часу, немає ясності, куди і чому зникла її багате оздоблення. Відсутність відповідей на ці питання не позбавляє каплицю чарівності. У цього невеликого будинку ясний і чіткий силует з досить детальною опрацюванням деталей зовнішнього декору. Непомітна, але дуже цільна каплиця дуже вдало вписується у навколишній простір, доповнюючи собою знаходяться на віддалі монастирські будівлі.

Всередині знаходиться відкритий круглий колодязь. Внутрішні простору прикрашені ремісничої клейовий живописом кінця 19 — початку 20 століття.