Карлінський костел св. Кирила і Мефодія

360

Пам’ятки в Карлінський костел св. Кирила і Мефодія, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Карлінський костел св. Кирила і Мефодія, екскурсовод, замовити екскурсію,

  • Дивитися фотографії:
  • туристів 3
  • регіону 19 362

Карлінський костел св. Кирила і Мефодія в Празі являє собою величний храм у стилі пізньої романської базиліки. Висота храму сягає 27 метрів, довжина — 75 метрів, а ширина — 27 метрів, що робить храм одним з найбільших споруд міста.

У ролі ініціатора будівництва цього релігійної споруди на головній площі району Карлін в середині XIX століття виступив архиєпикоп Шварценберг, голова товариства католиків Праги. Проект костелу св. Кирила і Мефодія був виконаний віденським архітектором Карлом Реснером і доопрацьований празьким архітектором Ігнацом Ульманном, який керував будівництвом протягом дев’яти років.Костел був освячений 18 жовтня 1863 року в тисячолітню річницю приходу Кирила і Мефодія на слов’янські землі.

Цей досить дорогий проект підтримувався за рахунок пожертвувань, зібраних з ініціативи графа Яна Гарраха. До числа меценатів увійшли такі особистості як імператор Фердинанд Перший Добрий і імператриця Кароліна. Перший камінь у фундамент собору закладено 10 червня 1854 року, а завершилося будівництво в 1863 році. В кінці XIX століття всередині собору було встановлено найбільший на той момент у Чехії орган. Він був розширений у 1914 році, коли загальна кількість труб перевищило чотири тисячі.