Князь-Володимирська церква в Маріанські Лазні

539

Пам’ятки в Князь-Володимирська церква в Маріанські Лазні, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Князь-Володимирська церква в Маріанські Лазні, екскурсовод, замовити екскурсію,

Церква святого рівноапостольного князя Володимира — православна церква в Маріанські Лазні. Храм належить до Карловарскому пресвитериату (благочинию) Празької єпархії Православної Церкви Чеських земель і Словаччини. Настоятель — протоієрей Йозеф Гаузар.

Церква побудована в російсько-візантійському стилі. Два куполи (великий і малий) церкві вінчаються головами-цибулинами. Квадратне в плані будинок має форму грецького хреста з розташованими по боках трьома напівкруглими «романськими» апсидами. Храм бесстолпный, стоїть на високому подклете. Щипцеві фронтони декоровані арочними прорізами.

По обидві сторони від двухмаршевой вхідних сходів на стінах храму розташовані два хреста з двома настінними розписами. Керамічний двоярусний іконостас храму в стилі XVII століття, розписаний емаллю і майолікою, був створений в майстерні села Горбачево Тверської губернії. На Всесвітній виставці в Парижі він був удостоєний нагороди «Гран-Прі-де-Франс». Іконостас був придбаний в 1900 році для майбутнього маренбадского православного храму його старостою полковником П. П. Рыковским.

Інтер’єр храму прикрашений іконами, деякі з яких листа XVII століття. Під церквою були влаштовані приміщення для причту, зал для зборів з читальнею і бібліотекою. При освяченні храму графом В. І. Воронцовим-Дашковым були подаровані 5 дзвонів, які були конфісковані на військові потреби в роки Першої світової війни. Чотири нових невеликих дзвони були встановлені на дзвіниці тільки в 1973 році.