Костел Святих Іванів

406

Пам’ятки в Костел Святих Іванів, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Костел Святих Іванів, екскурсовод, замовити екскурсію,

  • Дивитися фотографії:
  • регіону 1 068

Тут ще нікого не було, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Костел Святих Іванів — це костел на честь Івана Хрестителя Іоанна Богослова та інших святих з ім’ям Іоанн . Розташований в кварталі Старого міста, у Вільнюсі, в ансамблі будівель університету. Величний і яскравий свідок славного минулого столиці Литви.

З найдавніших часів тут влаштовувалися різноманітні урочистості, засідання державного значення, з особливими почестями зустрічалися високі гості. Всередині храму на консолях поставлено 12 статуй святих, що носили ім’я Іоанн. Будувався костел в 1738-49 роках, за проектом В. К. Глаубіца і на кошти Т. Ф. Огінського. Закладка костелу відбувалася в присутності великого князя Йогайлы в 1388 році, проте із-за воєн і пожеж він був закінчений і освячений лише у 1427 році, у часи Олександра.Фасад прикрашений колонами, статуями святих Іоанна Хрестителя Іоанна Євангеліста, Св. Ігнатія і Св. Ксаверія, витонченими волютами, картушами, металевими хрестами. Він зберігся в такому вигляді, в якому був в 1571 році, і на сьогоднішній день вважається одним із самих оригінальних і гармонійних прикладів пізнього бароко в Європі.

На зовнішній стіні костелу, що виходить на вул. Пілес, вміщено Розп’яття, увінчане короною і хрестом. Поруч з костелом, у 1571 році, була споруджена дзвіниця, що поєднує риси ренесансу та барокко. Дзвіниця, увінчана хрестом висотою 6,2 метра.Головний вівтар з мармуровими колонами встановлений на кошти Ст. Радвилы. На кам’яному троні вівтаря – срібний ковчег з металлографическим зображенням Тайної Вечері. Над ковчегом встановлена кольорова композиція: Спаситель приймає хрещення від Іоанна Предтечі. У 1963 році костел Святих Іванів був переданий у відання Вільнюського університету.