Лазні царя Ростома

286

Пам’ятки в Лазні царя Ростома, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Лазні царя Ростома, екскурсовод, замовити екскурсію,

  • Дивитися фотографії:
  • регіону 1 264

Тут ще нікого не було, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Лазні царя Ростома або Сірчані лазні — це природні термальні джерела, збагачені мінералами. За легендою, саме навколо них був побудований «тепле місто» Тбілісі. У цих краях багато гарячих сірчаних джерел, що й сприяло появі таких лазень. Будівництво купалень проходило приблизно з XVII по XIX століття.

Сірчані лазні Тбілісі — це класичні громадські парні закладу, куди вода надходить з-під землі. Волога містить у собі великий відсоток сірки, і вона володіє приємною температурою. До речі, майже такі ж парні є в Тіволі (Італія).

У сучасному Тбілісі район сірчаних лазень – одне з найдивовижніших місць старого міста. Знамениті тбіліські лазні розташовані на одній «банної» вулиці, на невеликій ділянці в районі площі Горгасалі.

Найстаріша з них — Іракліевская лазня, за володіння якої ще в XVI столітті сперечалися члени царської сім’ї і князі церкви. Інші — Бебутовская, Казенна і Сумбатовская — були побудовані на початку XVII ст. найпомітніша — Орбелиановская (Блакитна) лазня з мінаретами по боках і стрільчатим фасадом, покрытим строкатими кахлями, була споруджена у 1840 р.

Самі лазні знаходяться нижче рівня землі, на поверхні видно лише напівкруглі склепіння-купола.

Зараз деякі лазні перетворені у водолікарні і як і раніше викликають почуття захоплення у всіх відвідувачів. У них варто сходити! Тут можна зняти номер з басейном і спеціальним масажним столом і ще раз переконатися в правоті слів великого поета. За кілька годин, проведених у пахне сірководнем воді, ви оздоровитися і отримаєте масу задоволення. І обов’язково після лазні випийте скляночку мінеральної води Лагідзе з вашим улюбленим сиропом – вершковим, шоколадним, вишневим або тархунным.