Лютеранська церква Святих Петра і Павла

559

Пам’ятки в Лютеранська церква Святих Петра і Павла, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Лютеранська церква Святих Петра і Павла, екскурсовод, замовити екскурсію,

Кафедральний собор Святих Петра і Павла – це головний регіональний собор Євангелічно-лютеранської церкви Росії (Європейської частини), він входить до складу Євангелічно-лютеранської церкви України, Росії, Середньої Азії і Казахстану. Храм має кафедру єпископа Дітріха Борисовича. Це один з найстаріших лютеранських парафій в РФ.

Громада з’явилася в 1626 році, у зв’язку з тим, що від старої лютеранської громади в Москві відокремилась нова громада на чолі з пастором Якобом Нойенбургом. У 1669 році відбулося освячення церкви для громади, але вона була зруйнована. У 1694 році при Петрові Великому був закладений фундамент для нової церкви з каменю з дзвіницею, яка була освячена в 1695 році і була названа собором святих Петра і Павла. Вона 3 рази горіла в пожежі та 3 рази була відновлена. Після 4-го пожежі 1812 року її відновити не вдалося, і громада перебралася в молитовний будинок.

Нарешті, у 1817 році громада купила садиби Лопухіних і збудувала на ній свою церкву, яку освятили у 1819 році. З часом громада розширилася до 17 000 чоловік, в число яких входили німці, латиші, естонці, фіни і шведи. Богослужіння проходили на різних мовах. У 1905-му церква стала головним Кафедральним собором СРСР.

У склад собору входить капела, собор, колишні богадільні, колишня покойницкая і будинок причту. Храм виконаний в унікальному архітектурному стилі, включає в себе електрику з елементами модерну, неоготики та романського стилю. Автором проекту став Косов Ст. А. Ця монументальна будівля з високою загостреною вежею, нагорі якої встановлено годинник. Будівля виконана в світло-коричневих тонах. Вхід прикрашає велика арочні двері. Всередині зберігся один з 4-х московських органів.