Медресе Тілля-Карі

611

Пам’ятки в Медресе Тілля-Карі, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Медресе Тілля-Карі, екскурсовод, замовити екскурсію,

Медресе Тілля-Карі є культовим, духовно-просвітницьким та освітнім споруда XVII століття в місті Самарканд.Це центральний елемент архітектурного ансамблю площі Регістан, і його найпізніше будова, яке було споруджено в 1646-1660 роках, за наказом правителя Самарканда Ялангтуша Бахадура. У 2001 році, в числі інших пам’яток Самарканда Медресе Тілля-Карі було внесено до Списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Свою назву медресе отримало з-за великої кількості позолоти на фасаді, і в перекладі означає «оброблене золотом». Знаходиться медресе в північній частині площі Регістан, і являє собою, в архітектурному плані, квадрат, з великим внутрішнім двором, забудованим по периметру келіями. Симетричний фасад будівлі являє собою високий центральний портал і ряд аркових ніш на двох поверхах, а по кутках стоять дві високі вежі.

Головний вхідний п’ятигранний портал, має два входи, які ведуть у великий замкнутий двір. Тут же, зліва від входу знаходиться велика метає, яка складається з трьох частин. У центральному приміщенні, що перекрито подвійним куполом, знаходяться оброблений мармуром міхраб і одиннадцатиступенчатый мармуровий мінбар.

Зовнішні і дворові фасади медресе облицьовані цегляної і набірної мозаїкою і майолікою з геометричними, рослинними і епіграфічними орнаментами. Облицювання медресе з часом була великою частиною втрачена. Реставратори багато потрудилися, щоб врятувати вцілілі фрагменти будівлі, і за них відновити зруйновані частини. В 1979 році була завершена робота з відновлення позолоти розписи інтер’єра мечеті.