Мексиканську затоку

451

Пам’ятки в Мексиканську затоку, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Мексиканську затоку, екскурсовод, замовити екскурсію,

  • Дивитися фотографії:
  • туристів 3
  • регіону 168

Мексиканська затока — полузамкнутый водойма біля південно-східного узбережжя Північної Америки. Його називають затокою, хоча в дійсності це окраїнне море. З океаном затока повідомляється через вузький Флоридський протоку, а Юкатанский протоку пов’язує його з Карибським морем.

Площа акваторії затоки обширна і становить 1543 тис. кв. кілометрів. Максимальна глибина дорівнює 5203 м. Існує гіпотеза, яка свідчить про те, що Мексиканський затоку сформувався на місці воронки від впав на Землю метеорита, заповненої водами океану. Прихильники цієї гіпотези наполягають на тому, що правильна форма і рельєф дна не могли утворитися інакше. Однак поки ніяких переконливих підтверджень цьому немає.

Берегова лінія Мексиканської затоки сильно порізана. Оскільки берега досить низькі, вони схильні до частих змін рельєфу через ураганів. В зоні шельфу на північно-заході затоки залягають багаті родовища нафти і газу, розробка яких, на жаль, не раз ставала причиною екологічних катастроф.

Як і в будь-якому тропічному водоймі, тваринний і рослинний світ в Мексиканській затоці дуже багатий і різноманітний. Тут можна зустріти численних молюсків, ракоподібних, риб та морських ссавців, включаючи і небезпечних для людини акул. Тому з купанням в Мексиканській затоці варто бути обережним.