Мохова Вулиця

421

Пам’ятки в Мохова Вулиця, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Мохова Вулиця, екскурсовод, замовити екскурсію,

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Архітектура, пам’ятники
>

Мохова вулиця простягається на 600 метрів в самому серці російської столиці, з’єднуючи між собою Тверську вулицю з Боровицької площі. Саме перша згадка в письмових джерелах про вулиці, розташованої в цьому районі, датується XV століттям, і згідно літописним свідченням тут знаходився заміський палац, що належав великій княгині Софії Витовтовне, невістці Дмитра Донського.

Наступний великий етап в історії вулиці датується серединою 1560-х років, коли на ділянці між сучасними вулицями Воздвиженкою і Великій Нікітській був побудований Опричний двір, зруйнований у 1571 у ході нападу кримських татар. Дерев’яні будівлі згоріли, збереглася лише кам’яна стіна, і незабаром Опричний двір був відновлений. Згодом тут проживав цар Іван Грозний і князь Дмитро Шуйський, а поруч з Опричным двором була закладена Стрілецька слобода, яку населяли стрільці Стремянного полку, які займалися охороною перших осіб держави під час тривалих походів і подорожей.

У XVI і XVII століттях на одній з ділянок вулиці розкинувся, так званий, Аптекарський сад, поряд з яким знаходилися вдома кремлівського духовенства, а вздовж вулиці розташовувалися садиби багатьох відомих дворянських родин. У XVIII столітті на Моховій вулиці розміщувалося володіння князя Меншикова, який згодом продав його Петру Єгоровичу Пашкову, власнику знаменитого будинку на перетині Моховий та Знам’янки.