Монастир Ахпат

405

Пам’ятки в Монастир Ахпат, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Монастир Ахпат, екскурсовод, замовити екскурсію,

Монастирський комплекс Ахпат належить до числа видатних творів середньовічної Вірменії, художні достоїнства якого виходять за межі національної культури. Завдяки унікальності архітектури та збереженню автентичності всіх будівель монастирський комплекс у 1996 році був внесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Час заснування Ахпата точно невідомо. Ймовірно, початок його будівництва відноситься до середини X століття. За три століття тут були зведені церкви, каплиці, дзвіниці, книгосховища, мости та галереї. З купольних церков найбільш цікава церква Сурб Ншан. Церкву прикрашають добре збереглися, скульптурні композиції, а ось фрески практично всі втрачені. Дзвіниця Ахпата — самий ранній споруд такого призначення у Вірменії.

Книгосховище — рідкісне за своїм призначенням будівля, що свідчать про високий рівень розвитку громадянського зодчества Вірменії XI-XIII століть і про її освіченості населення.

Ахпатский комплекс особливо багатий хачкарою. Особливістю знаменитого хачкара Аменапркич (1273р.) є велика кількість реалістично зображених людських фігур, вміло вплетених в унікальну композицію декору. Комплекс Ахпата є зразком містобудівного мистецтва древньої Вірменії.