Монастир Мега Спилеон (Велика печера)

470

Пам’ятки в Монастир Мега Спилеон (Велика печера), фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Монастир Мега Спилеон (Велика печера), екскурсовод, замовити екскурсію,

Монастир Мега-Спилеон, або монастир Богородиці Великої Печери, побудований в 362 році, знаходиться в горах Хелмос на півострові Пелопонесс, неподалік від міста Клаврита. Він розташований на гірській вершині, висота якої становить більше 900 метрів, розташованої під скелею печері глибиною майже 30 метрів. Таке розташування монастиря сприяло тому, що захопити його було неможливо.

У монастирі Мега-Спилеон зберігаються частки мощей сотень святих, а також прадавня святиня – вирізана з воску рельєфна ікона Богородиці та Спасителя. Згідно з переказами, вона входила в число 70 ікон, створених з Лукою, однак справжнє походження залишається загадкою для вчених. При монастирі створено невеликий музей, в якому зберігаються численні релігійні реліквії і стародавні артефакти, що становлять національне надбання: традиційні костюми, старовинні рукописи, мініатюри, дорогоцінний золотий хрест, гравюри і портрети. Монастирська бібліотека складається з більш ніж 3000 книг. У невеликій каплиці зберігаються зображення і останки святих і засновників обителі.