Монетний двір Крумлова

107

Пам’ятки в Монетний двір Крумлова, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Монетний двір Крумлова, екскурсовод, замовити екскурсію,

Монетний двір, розташований на території замку Чеського Крумлова, являє собою одне з найцікавіших місць, які неодмінно варто відвідати. Це мальовниче чотириповерхова будівля, що височіє на березі річки Влтави і побудована за індивідуальним проектом. Якщо дивитися на нього з боку річки, то воно має чотири поверхи, а якщо поглянути з внутрішнього двору замку, то всього два. Стилістично будівля Монетного двору виконано в характерних для стилю бароко формах, але протягом багатьох років його інтер’єр неодноразово змінювався, знайшовши риси класицизму.

Будівля Монетного двору було побудовано в 1731 році за проектом архітектора Мартінеллі, замість іншої будівлі, що містить у своїй конструкції дерев’яні елементи. Первісна споруда серйозно постраждала від сильної пожежі 1728 року, і всі згорілі частини будівлі змінили їх кам’яні аналоги. Цікаво, що впродовж своєї історії Монетний двір ні разу не використовувався за призначенням — грошові знаки тут не карбувалися ніколи.

У 30-х роках XVIII століття в будівлі розташувалося місцеве лісництво, а через деякий час у ньому була розміщена документація окружного архіву. Перший поверх впродовж кількох десятиліть займав регіональний відділ судочинства, а в наші дні тут проводяться експонатів з фондів Замку Чеського Крумлова.