Монумент Дружби

303

Пам’ятки в Монумент Дружби, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Монумент Дружби, екскурсовод, замовити екскурсію,

Пам’ятник Дружби в Уфі був встановлений в 1965 році. Його відкриття було приурочено до 400-річного ювілею з моменту добровільного приєднання Башкирії до Російської держави. Місце для майбутнього монумента було обрано невипадково – тут, на пагорбі на березі річки Білої, раніше знаходилася рублена фортеця, а тепер гордо височить 35-метровий гранітний обеліск. Від річки Білої до пам’ятника веде гранітні сходи.

Композиція включає в себе кілька структурних елементів – у центрі встановлено дві вертикальні стели, які з’єднані трьома гранітними кільцями-обручами. В основі пам’ятника – дві сидячі фігури, одна з яких зображує російську дівчину, а друга – башкирку. Вони спокійні, в руці кожної з них лавровий вінок, який вони тримають над барельєфом із зображенням моменту прийняття російського підданства башкирським посольством. В пам’ять про цю історичну подію на пам’ятнику викарбувані символічні слова: “1557 – 1957” і “Слава великій братській дружбі російського і башкирського народів”.

Скульптурна група не обмежується тільки цими фігурами – на трьох інших сторонах постаменту зображені й інші сюжети. Один з барельєфів зображує трудові перемоги і радість, яку приносять обом народам досягнення в будівництві, промисловості і сільському господарстві. Два інших зображення, розташовані по бічних сторонах постаменту, присвячені науці і культурі.

Монумент Дружби користується величезною популярністю серед жителів і гостей міста і є однією з головних визначних пам’яток. За традицією, саме тут, з покладання квітів починається святкування Днів Росії та Республіки Башкортостан.