Монумент Потьомкінцям – нащадки

446

Пам’ятки в Монумент "Потьомкінцям – нащадки", фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Монумент "Потьомкінцям – нащадки", екскурсовод, замовити екскурсію,

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Архітектура, пам’ятники
>

Монумент “Потьомкінцям – нащадки” в Одесі встановлено в пам’ять про повстання на броненосці Російської імперії «Князь Потьомкін-Таврійський». Пам’ятник був спроектований в рамках святкування 60-річчя російської революції 1905-1907 років. Його урочисте відкриття відбулося в 1965 році.

Бронзова композиція зображує кульмінаційний момент повстання на броненосці. Шість матросів, засуджених командуванням до розстрілу, скидають з себе брезент, яким вони були накриті по існуючому на Російському флоті звичаєм. Ця композиція символізує образ повстання, того, що сталося, незважаючи на зусилля влади залякати і втихомирити народ. На одній стороні пам’ятника викарбовано контур корабля і напис «Потьомкінцям – нащадки».

Через оригінальної форми постаменту, місцеві жителі дали пам’ятника прізвисько «праска». У 2006 році монумент був переміщений з Катерининської площі на Митну.Він є значущою пам’яткою Одеси, привертає увагу туристів.