Невська губа

170

Пам’ятки в Невська губа, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Невська губа, екскурсовод, замовити екскурсію,

Невської губою називають крайню східну частину Фінської затоки. Інша назва – «Маркизова калюжа», їм вона зобов’язана маркізу де Траверсэ, який видав наказ про навчання молодих моряків мореплавству саме в межах Невської губи.

Кількома рукавами вершину Невської губи впадає Нева. Площа губи становить близько 350 квадратних метрів. Дно Невської губи переважно піщане, максимальна глибина – п’ять метрів. Протоки біля острова Котлін з’єднують губу з самим Фінським затокою.

В ті часи, коли Санкт-Петербург мав статус столиці Російської Імперії, Невська губа була дуже жвавим місцем судноплавства. Щорічно її перетинали приблизно 500 кораблів. Це стало причиною того, що в кінці XIX століття був побудований відрізок каналу шириною 100 метрів, який прорізає Невську губу з заходу на схід.

В даний час для захисту від штормових хвиль здійснюється будівництво дамби на мілинах, які відокремлюють губу від Фінської затоки.