Озеро Велика Ріца

618

Пам’ятки в Озеро Велика Ріца, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Озеро Велика Ріца, екскурсовод, замовити екскурсію,

Озеро Велика Ріца знаходиться Гудаутском районі республіки Абхазія. Є гірським озером льодово-тектонічного походження. Воно розташоване в глибоко лісистому ущелині річок Юпшары і Лашипсе, на висоті 950 метрів над рівнем моря, в басейні річки Бзибь, на схід від Гагрського хребта. Навколишні озеро гори мають висоту від 2.200 до 3.200 метрів.

Довжина озера становить 2,5 кілометра, ширина варіюється від 270 до 870 метрів, а його площа 1,27 квадратних кілометрів. Середня глибина озера становить 63 метри, найглибша точка – 131 метр. Озеро живиться талими снігами і дощовою водою, за сезон рівень води озера коливається від 2 до 3 метрів.

З кінця червня до початку жовтня середня температура води на поверхні водойми вище 10 градусів, у серпні найвища температура становить 17,6 градусів, а найнижча температура в лютому становить 3,8 градуса. Озеро замерзає тільки в дуже суворі зими, в цьому період його поверхня покривається льодом товщиною від 1 до 5 сантиметрів. Покрив снігу навколо озера у звичайні зими не перевищує 2-3 метрів, а в особливо снігові може досягати 7-11 метрів.