Памятник А. С. Пушкіна

421

Пам’ятки Пам’ятник А. С. Пушкіна, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Пам’ятник А. С. Пушкіна, екскурсовод, замовити екскурсію,

Пам’ятник А. С. Пушкіна знаходиться у державному музеї-заповіднику «Болдіно», розташованому в селі Велике Болдіно, Нижегородської області. Він був встановлений на території заповідника в 1979 році, на честь 180-ої річниці з дня народження поета.

Згадки про село Велике Болдіно зустрічаються з середини XVI століття – вже на той момент воно належало роду Пушкіних. У свій час селом володів його дід поета, вибудував тут кам’яну церкву Успіння Пресвятої Богородиці, а потім і його батько. Це місце було оголошено заповідним в 1918 році.

Монумент виготовлений з білого мармуру і встановлений на масивному кам’яному постаменті, а загальна висота пам’ятника складає 4 метри. Від скульптури віє динамікою, поет зображений у той момент, коли він із завзятістю просувається вперед, але йому заважає сильний вітер, який розкрив поли його пальта і, ймовірно, символізує те, що доля генія російської літератури не була простою і часто зустрічала опір на своєму шляху.