Памятник Баграту Васильовичу Шінкуба

398

Пам’ятки Пам’ятник Баграту Васильовичу Шінкуба, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Пам’ятник Баграту Васильовичу Шінкуба, екскурсовод, замовити екскурсію,

  • Дивитися фотографії:
  • туристів 2
  • регіону 854

Тут ще нікого не було, додайте фотографію першим!

Пам’ятник Баграту Васильовичу Шінкуба знаходиться в місті Сухумі – столиці Абхазії. Пам’ятник зведено на могилі видатного абхазького письменника, поета і політика, який помер у 2004 році. Урочисте відкриття пам’ятника відбулося в травні 2010 року, в честь 93-річчя з дня народження Шінкуба. Пам’ятник і могила поета знаходяться на набережній сухумі, в невеликому мальовничому парку, названому також в честь Шінкуба. Скульптура досить велика, досягає в довжину 3 метрів і відлита з бронзи. Баграт Шінкуба зображений сидячим на постаменті з книжкою в руці.

Баграт Васильович Шінкуба відомий не тільки в Абхизии, але і далеко за її межами. Перу письменника належать не тільки його особисті видатні твори («Пісня про скелі», «Розсічений камінь», «Колискова махаджирів»), але і прекрасні переклади Гете, Пушкіна, Руставелі, Шандора Петефі. Автор пам’ятника – скульптор Ціра Ахба, проект якого переміг серед конкурсних робіт трьох претендентів. Урочисте відкриття пам’ятника відбулося при великому скупченні народу, творчої інтелігенції, шанувальників поета і письменника.