Памятник букві Е

234

Пам’ятки Пам’ятник букві Е, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Пам’ятник букві Е, екскурсовод, замовити екскурсію,

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Архітектура, пам’ятники
>

Буква «Е» з’явилася в російському алфавіті порівняно недавно. В листопаді 1783 року на засіданні Академії словесності директор Петербурзької академії наук княгиня Катерина Дашкова запропонувала ввести літерне позначення для поєднання звуків «іо» у деяких словах. В якості прикладу було наведено слово «іолка». І хоча пропозицію було прийнято, друковане видання з’явилося тільки через кілька років з-за трудомісткості і великих витрат. Вважається, що Кирило і Мефодій не включили в російський алфавіт букву «Е», тому що в слов’янській мові не було такого звуку. Поєднання «іо» з’явилося значно пізніше в результаті зміни вимови «е» деяких іноземних словах.

Пропозиція Дашкової здійснилося лише в 1794 році у творі Івана Дмитрієва «Мої безделки» і у творі Миколи Карамзіна «Аониды», де в одній з байок у слові «сльози» вперше з’явилася буква «е». А Н. Карамзін був уродженцем міста Симбірська, нинішнього Ульяновська, тому саме у цьому місті було встановлено пам’ятник цієї букви. У 2001 році місто провів конкурс на кращий проект пам’ятника, а в 2005 році перед будівлею Ульяновської обласної наукової бібліотеки у сквері Карамзіна відбулося його відкриття. Він являє собою трикутну піраміду заввишки два метри і вагою більше трьох тонн.