Памятник Соловецьким юнгам

435

Пам’ятки Пам’ятник Соловецьким юнгам, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Пам’ятник Соловецьким юнгам, екскурсовод, замовити екскурсію,

  • Дивитися фотографії:
  • регіону 400

Тут ще нікого не було, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

В Архангельську кілька років тому відкрито пам’ятник Соловецьким Юнгам, загиблим під час Другої Світової війни. Молоді радисти і рульові воювали на кораблях всіх флотів і флотилій країни, хоча їм не було й двадцяти років. У радянський час Шкіл юнг було всього дві: «Школа боцманів» на Валаамі, першою прийняла бойове хрещення і надіслана всім складом на фронт, і Соловецька Школа юнг, яка готувала хлопців для бойових кораблів.

На відміну від валаамскої школи, чиї 4500 вихованців практично всі загинули при першій спробі прориву блокадного Ленінграда, Соловецька Школа юнг була створена на два роки пізніше, вже в розпал війни. Соловецькі юнги були групою безпритульників у складі Навчального загону Червонопрапорного Балтійського флоту. До вирішального моменту вони служили на допоміжних суднах, але в останні роки , коли сильно не вистачало особового складу на катерах, практично всі були відправлені воювати на бойові катери.