Памятник царю Петру I і засновнику металургійної промисловості Уралу Микиті Антюфєєва

239

Пам’ятки Пам’ятник царю Петру I і засновнику металургійної промисловості Уралу Микиті Антюфєєва, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Пам’ятник царю Петру I і засновнику металургійної промисловості Уралу Микиті Антюфєєва, екскурсовод, замовити екскурсію,

Місто Нев’янськ – родове гніздо Демидових, знаходиться в Свердловській області Вважається, що це перший в країні місто-завод, який дав світові знаменитий метал з клеймом «Старий соболь» і залізні перекриття. Один із символів Невьянська – пам’ятник царю Петру I і засновнику металургійної промисловості Уралу Микиті Антюфєєва.

Перший металургійний завод Микити Антюфєєва, побудований в Тулі в 1695 році, зобов’язаний зустрічі Микити з Петром I, який гідно оцінив майстерність і ділові якості простого ремісника.

Микита Антюфєєв отримав з рук Петра Великого прізвище Демидов і став одним з найактивніших сподвижників царя з перебудови Росії. Видатним внеском Микити Демидова у розвиток вітчизняної металургії стала його діяльність з освоєння Уралу, де він не тільки в короткі терміни перетворив переданий йому у володіння Невьянский казенний завод в високопродуктивне металургійне підприємство, але і разом з сином Акинфием побудував ще 6 нових заводів. Заводи довгий час залишалися кращими не тільки в Росії, але і в Європі.