Памятник творцеві Есперанто

400

Пам’ятки Пам’ятник творцеві Есперанто, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Пам’ятник творцеві Есперанто, екскурсовод, замовити екскурсію,

  • Дивитися фотографії:
  • регіону 1 267

Тут ще нікого не було, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

У затишному і невеликому дворику Одеси, на Дерибасівській вулиці, знаходиться бюст Лазаря Людвіка Заменгофа — творця міжнародної мови есперанто. Чому саме в Одесі? Вважається, в числі першої тисячі, почав вивчати і розмовляти цією мовою, були одесити. Крім цього, в місті постійно працював гурток есперантистів.

Як і більшість визначних пам’яток Одеси, цей пам’ятник овіяний легендами. Місцеві жителі стверджують, що творець штучної мови жив у цьому дворі, за іншою версією — творцеві після неоплаченого рахунку довелося придумувати «легенду» про свого батька Заменгофе і розташовувати своє творіння навпаки власної квартири.

Насправді пам’ятник встановив у 1959 році Микола Васильович Блажков – скульптур і керівник гуртка есперанто в Одесі. З нагоди приїзду делегації есперантистів з міста-побратима Варни один примірник бюста Лазаря Людвіка Заменгофа подарували, а другий бюст творець встановив у себе у дворі. Він дійсно жив на Дерибасівській.

В даний час після проведених реставраційних робіт у 2008 році пам’ятник став невід’ємною частиною історико-культурної спадщини міста. Як і есперанто він об’єднує навколо себе неординарних людей, здатних до розширення мовних кордонів. За оцінками фахівців, на есперанто в різних куточках світу говорять від 2 до 20 мільйонів чоловік, а в Одесі — близько 1000 чоловік.