Пантеон Мтацмінда

277

Пам’ятки в Пантеон Мтацмінда, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Пантеон Мтацмінда, екскурсовод, замовити екскурсію,

Пантеон Мтацмінда – поховання грузинських письменників, поетів і драматургів. Одне з найвідоміших місць у Тбілісі – і в релігійному, і в культурному сенсі.

У V столітті у цьому місці знаходилася печера, в якій оселився Давид Гареджийский – один з ассірійських батьків. Він жив у цій печері практично весь час, і спускався в місто тільки по четвергах. Один час існувала шанована в народі «стежка Святого Давида». Підозрюю, що це сучасна вулиця Бесики, хоча і не впевнений.

Печера довгий час була звичайним святим місцем, а в XIX столітті побудували тут храм. У 1829 році біля храму поховали Олександра Грибоєдова, після чого було прийнято ховати відомих людей біля храму Давида.

У 1929 році це місце було офіційно оголошено Пантеоном. Тут поховали багатьох революціонерів і взагалі активістів радянської епохи, що дивно само по собі. Пізніше комуністів перезахоронили в інші, менш священні місця. Деякі вважають, що і артистів ховати в такому місці не стоїть, але традиція вже усталилася.

На сьогодні на території Пантеону можна побачити ту саму печеру батька Давида – над нею споруджено церкву Іверської ікони Богоматері. Поруч стоїть храм Святого Батька Давида, який вважається самим великий храмом з апсидою в бік міста.
Трохи південніше розташований – Преображенський храм, схожий на дзвіницю. Всі будівлі зроблені з цегли

На території Пантеону зараз є 48 поховань, праворуч і ліворуч від храму Давида. Якщо підніматися до храму по сходах, то першим ділом видно могила Грибоєдова і його дружини Ніно Чавчавадзе.