Парк ім в. І. Леніна

418

Пам’ятки в Парк ім в. І. Леніна, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Парк ім в. І. Леніна, екскурсовод, замовити екскурсію,

  • Дивитися фотографії:
  • регіону 785

Тут ще нікого не було, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

В середині XIX століття за розпорядженням нового губернатора почалося впорядкування майданчика між губернаторським будинком і Воскресенським собором, на якому колись пасли худобу. І в честь губернатора новий парк став називатися Ушаковским. Незважаючи на табличку “Нижнім чинам і собакам вхід заборонено”, парк досить швидко став улюбленим місцем відпочинку городян.

Поступово парк “обростав” розвагами – з’явилися карусель, гойдалки, альтанки, літній кінотеатр і перший фонтан, прикрашений скульптурами тікають від дощу дітей. Практично відразу після революції назва парку було змінено на “парк Свободи”, частина його території влада відвели під спортивний майданчик. Крім того, в парку було влаштовано кладовищі героїв революції і громадянської війни – тепер на цьому місці меморіал. Після того, як у 1934 році був розібраний Воскресенський собор, на його місці побудували танцмайданчик.

Після війни парк в черговий раз був перейменований і отримав ім’я Олександра Матросова. Відбулися деякі зміни – замість старовинних чавунних воріт встановили ворота з барельєфами Леніна і Сталіна, а в 1951 році на алеях парку з’явився пам’ятник Матросову. Свій сучасний вигляд парк набув у 80-ті роки. Тоді ж він став називатися Парком імені в. І. Леніна. Зараз він є улюбленим місцем прогулянок.