Петровська надбрамна вежа

449

Пам’ятки в Петровська надбрамна башта, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Петровська надбрамна вежа, екскурсовод, замовити екскурсію,

Петровська надбрамна вежа – унікальна споруда, розташоване над Святими Вратами в Псково-Печерському Успенському монастирі. Вона являє собою унікальну триярусну конструкцію, що складається з опори, лоджії і підносить купола, увінчаного хрестом. До башти веде акуратна бетонна алея, обабіч якої ростуть доглянуті кущі. У 1913 році на Петровській вежі були встановлені мідні години, а в 1923 році провели її капітальну реконструкцію. Всередині башти спочатку розміщувалося підсобне приміщення, де зберігався церковний інвентар. Незабаром її переобладнали в оборонну конструкцію, яка була частиною укріплювальних воріт обителі.

В даний час Петровська надбрамна вежа виглядає дуже ошатно – її купол пофарбований у блакитний колір, арочні отвори лоджії мають помаранчеві відтінки, а основа з обох боків вкрита залізними листами зеленого кольору. У центрі Петровської надбрамної вежі розміщена ікона, яка оберігає монастир від нечистої сили. Щороку в ці святі місця з’їжджаються сотні туристів, щоб духовно очиститися і насолодитися унікальними пам’ятками архітектури.