Плато Хардангервідд

237

Пам’ятки в Плато Хардангервідд, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Плато Хардангервідд, екскурсовод, замовити екскурсію,

Високогірне плато Хардангервідд є найбільшим в Європі. Воно розташовується в західній Норвегії, в районі Хардангер, на висоті 1200-1600 метрів над рівнем моря. Плато розкинулось на площі близько 8 тисяч квадратних кілометрів, з яких близько 3,5 тисяч квадратних кілометрів відведено Національному парку Хардангервідд.

Вік гірського плато обчислюється мільйонами років, тут досі збереглися найдавніші льодовики. Деякі дрібні річки Хардангервидды утворюють різної висоти водоспади, найбільший з яких – Верингсфоссен (134 метри). Річна температура на плато – не вище 15 градусів за Цельсієм, взимку буває і нижче мінус 20-ти. Тут практично не припиняються сильні вітри, погода нестійка і труднопредсказуемая.

Мандрівників приваблює незаймана природа, краса і спокій цих місць. Влітку Хардангервідд найкращим чином підходить для здійснення туристичних походів, сплавів по гірських річках, а взимку сюди з’їжджаються любителі гірськолижного спорту.