Преображенська церква

440

Пам’ятки в Преображенська церква, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Преображенська церква, екскурсовод, замовити екскурсію,

Головний Нікольський храм монастиря з-за збільшення братії і приходять прочан виявився маловместительным. В силу цього настоятель монастиря архімандрит Афанасій з братією клопотав перед преосвященним Иустином, єпископом Пермським і Єкатеринбурзький про дозвіл будівництва 2-го кам’яного храму. Пермська духовна консисторія указом від 3 серпня 1821 р. дозволила побудувати великий кам’яний храм в ім’я Преображення Господнього з 2-ма боковими вівтарями: у честь Благовіщення Пресвяті Богородиці та Архістратига Божого Михаїла з колокольнею. 28 серпня 1821 р. церква була закладена. 30 серпня 1834 р. головний Преображенський храм був освячений Високопреосвященнішим Аркадієм, Архієпископом Пермським і Верхотурским, а 25 липня 1837 р. ним же освячені придельные храми.

За головним криласом головного Преображенського храму, під підлогою, в особливо влаштованому склепі, покоїться тіло Високопреосвященнішого Неофіта, архієпископа Пермського і Верхотурського. У 1869 р. над могилою архієпископа Неофіта влаштована залізна з 4-ма чавунними стовпами решітка чавунна дошка з написом про час і місце смерті архіпастиря. У 1877 р. В заглибленні стіни влаштований невеликий кивот, в якому вставлені за заповітом Неофіта його келійні ікони. Під лівим криласом похований настоятель цього монастиря архімандрит Гавриїл.