Президентський палац Братислави

299

Пам’ятки в Президентський палац Братислави, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Президентський палац Братислави, екскурсовод, замовити екскурсію,

Президентський палац, або, як його ще називають місцеві жителі, «Палац Грассалковічей» — одна з найкрасивіших, розкішних і популярних пам’яток Братислави. Більш ніж за 250 років свого існування (палац був побудований в 1760 році) він встиг змінити кілька власників. І першим з них став граф Антон Грассалкович, один королеви Марії Терезії. У своїй резиденції граф любив влаштовувати гучні прийоми, бали, вечори у супроводі оркестру, яким диригував сам Йозеф Гайдн.

В 1897 році, після того як син графа перебудував будівлю, господарем став ерцгерцог Фрідрік. Але прожив він у ньому не так довго, всього 22 роки. У 1919 році палац став власністю держави. Через 30 років будівлю віддали піонерам. За цей час воно сильно пошкодилося, тому в 1996 році палац відреставрували і дали йому нову назву «Президентський». Сьогодні це резиденція президента Словацької республіки.

Вся територія палацу закрита прозорою куленепробивної огорожею. Одна з улюблених особливостей палацу для туристів – великий фонтан зі скульптурою у вигляді земної кулі, розташований біля входу. Скульптура символізує мир між народами.