Прибутковий будинок «Блиновский пасаж» в Нижньому Новгороді

395

Пам’ятки в Прибутковий будинок «Блиновский пасаж» в Нижньому Новгороді, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Прибутковий будинок «Блиновский пасаж» в Нижньому Новгороді, екскурсовод, замовити екскурсію,

Прибутковий будинок «Блиновский пасаж» в Нижньому Новгороді – це вражаюча будівля на вулиці Різдвяна, побудована в XIX столітті.

Навпроти Річкового вокзалу, замикаючи площа Маркіна (колишню Сафроновскую) з південної сторони, стоїть одне з найбільш значних будівель Різдвяної вулиці – пасаж купців Блінових. З усіх будинків вулиці цей, мабуть, самий «населений»: такої кількості контор, установ та мешканців немає ні в одному іншому. Втім, і будувався він спочатку як великий прибутковий будинок.

Південна сторона Сафроновской площі за Різдвяної вулиці до середини XIX століття була забудована дохідними будинками, які скупили купці-промисловці Аристарх і Микола Блиновы. Брати володіли в цілому п’ятьма кам’яними будинками, двома мукомольнями і двома круп’яними заводами в Заволжя. З прізвищем Блінових були пов’язані не тільки вдома на Сафроновской площі, але і сквер, що носив назву Блиновского.

Облаштування Сафроновской площі обійшлося Бліновим в 40 тисяч рублів. Як писав у кінці XIX століття нижегородський краєзнавець Микола Храмцовский: «Вся сторона Сафроновской площі між Різдвяної вулицею і набережної зайнята будинком купця Блінова з лавками, де влаштована домогосподарем верхова млин для размолки эльтонской солі, якою він веде значний торг».

Пасаж був збудований у 1876-1878 роки архітектором Р. Я. Килевейном за проектом петербурзького архітектора А. К. Бруні. За замовленням Блінових, він представляв собою величезний чотириповерховий корпус пасажу, декоративно-художнє оздоблення якого стилизовалось під «Древню Русь» з використанням ширинок, штучного набору, машикулей в мансардному поверсі та інших елементів.