Радянська площа Ярославля

384

Пам’ятки в Радянська площа Ярославля, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід Радянська площа Ярославля, екскурсовод, замовити екскурсію,

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Архітектура, пам’ятники
>

Радянська площа (колишня Іллінська площа) — площа в Кіровському районі міста Ярославля навколо церкви Іллі Пророка.

У середині XVII століття в центрі міського посада на місці двох дерев’яних церков (Іллінської та Покровської), розташованих на перехресті середньовічних вулиць, було споруджено кам’яний храм Пророка Іллі.

У 1777 році Ярославль стає центром намісництва і отримує регулярний план забудови, за яким вузькі, криві вулиці і тупики, стихійно виниклі в середньовічний період, змінилися суворої мережею широких вулиць і площ. У цей період площа стала головним адміністративним і архітектурним центром міста і отримала назву Іллінської з розташованою на ній Іллінської церкви. Площа була обстроена великими триповерховими будівлями губернських Присутствених місць і палацу намісника, проіснував 11 років[1]. Після смерті Катерини II Павло I скасував намісництва, а палаци намісників наказав розібрати на цеглу. З цеглин палацу намісника були побудовані казарми кадетського корпусу, які тепер складають частину корпусів Ракетного училища на Московському проспекті[2].

У XIX столітті на місці пустиря було побудовано невелике непоказне двоповерхову будівлю поліцейського управління, за яким у 20-х роках XIX столітті з’явилися два корпуси Мытного ринку. У радянський період будівлю поліцейського управління зовсім постарів і не представляло архітектурного інтересу, з цього реставрувати його не стали і без зайвого шуму знесли.

У 1918 році площа була перейменована в Радянську у зв’язку з тим, що з 1918 року на площі розташовувався губернський виконавчий комітет Ради робітничих і селянських депутатів — головний орган радянської влади Ярославської губернії.

В кінці 70-х роках XX століття були знайдені креслення палацу намісника. І як раз до цього часу Обком КПРС вирішив збудувати собі новий будинок. Зараз виникла блискуча ідея: відновити палац намісника і віддати його Обкому. Незважаючи на те, що з Москви прийшло згоду на відновлення палацу, ярославський обком передумав і зажадав будинок з більшою площею. У 1981 році було побудовано трапецієподібне будівля обкому КПРС (нині Будівля уряду Ярославської області). Ансамбль Радянської площі був зруйнований, новий будинок придушило стародавню церкву, де раніше вона домінувала. Після чого послідував знесення корпусів Мытного ринку. І були зроблені спроби знести Каплицю Олександра Невського, але це викликало великий суспільний резонанс.