Річка Шуя

744

Пам’ятки в Річка Шуя, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід Річка Шуя, екскурсовод, замовити екскурсію,

Шуя — це річка, що входить в басейн Онезького озера, розташованого на південно-сході Карелії. Вона протікає по території Пряжинского, Прионежского і Суоярвского районів. Довжина річки становить 194 км, а площа річкового басейну – майже 10 100 км2. Свій початок Шуя бере біля озера Суоярви, потім вона протікає через два великих озера – Вагатозеро і Шотозеро і впадає в Логмозеро, з’єднане невеликою протокою з Онезьким озером. Основні притоки Шуї – Вилга, Чална, Святрека, Кутижма, Няльма, Сяпся, Тарасйоки і Суойоки. До 1963 року через річку проходив лісосплав, на ділянці перевезення плотів курсували буксири Біломорсько-Онезьке пароплавство «Окунь» та «Донець». Шуя привертає до себе безліч рибалок, так як тут розташовано місце нересту лосося.

Річка викликає інтерес у туристів з-за близькості до великих міст, наприклад, до таких як Петрозаводськ. У цих місцях проводяться як багатоденні походи, так і дводенні рафтинги по найцікавішим і захоплюючим порогах річки (Сайвожпорог, Великий і Малий Толлі). Щорічно на річці проводяться змагання з водного туризму.