Річка Єнісей – Бій-Хем

748

Пам’ятки в Річка Єнісей – Бій-Хем, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід Річка Єнісей – Бій-Хем, екскурсовод, замовити екскурсію,

Єнісей – найбільша і повноводна ріка в Сибіру. По-тувински її так і називають «Бий-Хема», що означає «Велика ріка». Місцеві краси і незаймана цивілізацією природа охороняється територіями численних федеральних заповідників, по яких проходять основні туристичні маршрути.

Розписувати гідності екотуризму на Єнісеї не має сенсу, тому що навіть випадковий іноземець при слові «Сибір» має неусвідомлений трепет і захват. Єнісей мчить через пороги і перекати до Тувинської улоговині, де в гірській западині зливається з Ка-Хемом, утворюючи одну із самих чудових річок Росії. У всі часи він славився багатством рибного улову і сьогодні це одна з привабливих причин відвідати його береги.

У верхів’ях Єнісею знаходиться гуркітливий Бий-Хемский водоспад. Його вода дуже насичена киснем, що приваблює безліч видів риб. Цей незайманий край багатий щукою, харіусом, ленком і сигом.

Трохи нижче по річці на території федерального заповідника Азас знаходиться красиве озеро в районі дев’яти згаслих вулканів. Це один з найцікавіших туристичних об’єктів республіки, куди регулярно організовуються піші походи і річкові сплави по Єнісею.